Ticaret ve Şirketler Hukuku

Belirsizlik ve güven eksikliği ticari hayatın en önemli problemlerindendir. Bu problem ise taraflar arasında imzalanan sözleşmelerle çözüme kavuşturulmaya çalışılır. Ticaret ve üretim yapmanın bir sonucu olarak, iş bu mal ve hizmet piyasada kullanıldığından bir çok sözleşmeyi de beraberinde getirmektedir. Şirketiniz sözleşme ihlali ile karşılaştığında veya siz ihlal ettiğinizde yapmakta olduğunuz ticari işin sekteye uğradığı yetmiyormuş gibi bir de hukuki ve mali tazminatlar çıkaracak ticari uyuşmazlık ve davalarla karşı karşıya kalacaksınız. Böyle bir duruma rastladıysanız veya muhtemel bir hal ise, mali ve hukuki haklarınızı aramakla mükellefsiniz. Doğan Yıldırım Hukuk Bürosunun hak aramanızı kolaylaştıracak nitelikli hizmetinden faydalanmak için iletişime geçin ve randevu alınız. Ticaret hukuku, ticari karakter taşıyan olaylara uygulanan hukuk dalıdır. Ticaret Hukuku yapısal ve işlevsel anlamda en geniş hukuki alanlardan biri olmasında dolayı alanında uzman kişiler ile hukuki problemler çözülmelidir. Doğan Yıldırım Hukuk Bürosu olarak her türlü ticari uyuşmazlığı alternatif uyuşmazlık yolları da dahil olmak üzere çözmekte uzman bir yetkinliğe sahiptir.
 
Ticaret ve Şirketler Hukukunun kapsamı; Ticari İşletmenin Unsurları, Ticari İşletenin Devri, Ticari İşletmede Merkez Şube Ayrımı, Ticari İş ve Hüküm, Ticari Davalar ve Hükümler, Ticari İşletme, Marka ve Ünvan, Rekabet Hukuku, Ticari Defterler, Cari Hesap, Şirket Hukuku, Adi Şirket, Limited Şirketi, Kollektif Şirket, Anonim Şirketi gibi başlıklardan oluşmaktadır.
Ticari hayatın vazgeçilmez unsuru olan şirketlerin her işlemi hukuk alanında sonuç doğuran işlemlerdir. Şirketler, hukukun geniş yelpazesinde hukuki işlemler yapması bu hukuk dalını birçok hukuk dalı ile ilişkili olmasına neden olmuştur. Ancak şirketler hukukunda şirket ana sözleşmelerinin hazırlanması ve değiştirilmesi, şirket birleşme ve devralma hukuki süreçlerinin yürütülmesi, şirketin yeni Türk Ticaret Kanunu’na uyumu, sermaye artırımı, şirket tasfiyesi ve iflas ertelemesi gibi konuları özellik arz etmektedir. Özellikle son dönemde Türk Ticaret Kanunu’nun değişmesi ile birlikte gelen yeniliklere göre şirketlerin hukuki olarak yapılandırılması, şirket yönetim kurulu üyelerin hukuki ve cezai sorumluluklarının düzenlenmesi önem kazanmıştır. Önleyici hukuk hizmeti ile birlikte ticari hayatına hukuki olarak bir sorunla karşılaşmadan ve ya karşılaşılan bu sorunu mümkün olan en küçük riskle atlatılması, şirketlerin Türk Ticaret Kanunu’na uygun şekilde yeniden yapılandırılması ile mümkündür.
 
Şirketlerin ticari hayatlarına olağan şekilde devam etmesi aynı zamanda alacaklarının tahsiline de bağlıdır. Bu kapsamda şirketler alacaklarını zamanında ve gerektiği gibi tahsil edemezse ticari olarak işler ilerleyemez hale gelir. Buna yönelik olarak büromuzca icra departmanı aracılığı ile alacak tahsilatı da yapılmaktadır.

İLETİŞİM

  • Adres: Adnan Menderes Mah. Kıralan Dink Mevki Yenişehir 5. Sitesi B Blok Kat:1 No:1 Ergani/DİYARBAKIR
  • Telefon: 0 532 488 1497
  • Email: info@doganyildirim.av.tr
Yıldırım Avukatlık Bürosu © 2016 - Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz üzerinde yer alan bütün yazılar ve resimler izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Web Tasarım